פעילות חו”ל

פעילות חו”ל

זיהוי הזדמנויות בשוק המתפתח ברומניה. פרויקטים מובילים של נכסים לוגיסטים מניבים ומגורים

בשנת 2002 הפעילות העסקית והיזמית של קבוצת וילאר התרחבה גם לרומניה – מדינה שעברה בשני העשורים האחרונים תמורות משמעותיות וצמיחה מואצת בשוק הנדל"ן לרבות נכסים למגורים ונדל"ן לתעשייה ועסקים. הקבוצה מחזיקה בבוקרשט ובסביבתה, באמצעות חברות מקומיות שבבעלותה, עתודות קרקע המיועדות להקמת מבני תעשייה, לוגיסטיקה ומגורים בשטח של מאות דונמים. בנוסף, בבעלות הקבוצה מבנים בשטח של כ–16 אלף מ"ר המושכרים לחברה בת  בתחום הארכיב (Archivit S.R.L.).

תחום הארכיב ברומניה מתפתח בעיקר על רקע הצמיחה הכלכלית במדינה, החקיקה המקומית והביורוקרטיה הרבה המאפיינת אותה – הדבר מחייב שמירת תיעוד בתחומים עסקיים רבים לתקופות זמן ארוכות. לקוחותיה של הקבוצה ברומניה נהנים מהניסיון רב השנים שנצבר בפעילות הארכיב הענפה והמקצועית המנוהלת בידי וילאר בישראל.

לצד הפעילות בנדל"ן עסקי, בשנים האחרונות הקבוצה יזמה, הקימה, ביצעה ושיווקה בהצלחה רבה את פרויקט המגורים Vida Herastrau בבוקרשט בהיקף של כ-86 יח"ד.

בימים אלה קבוצת וילאר עוסקת בבנייתו של פארק לוגיסטי מתקדם בפאתי בוקרשט בשטח בנוי כולל של כ-80 אלף מ"ר המשתרע על פני כ – 160 דונם. בפארק יוקמו מספר מבנים ובהם מגוון רחב של אפשרויות ויחידות שטח להשכרה – החל מ-2,000 מ"ר ועד 15,000 מ"ר. הפארק  ממוקם בנקודה אסטרטגית המאפשרת גישה לכלל אזורי הבירה ולכבישים ראשיים היוצאים ממנה לרחבי המדינה. הפארק נבנה בסטנדרטים גבוהים והמבנים שבו מצטיינים בגמישות תפעולית וביעילות אנרגטית. הפארק החדיש מהווה בשורה לשוק המקומי, והוא מביא לידי ביטוי את הידע והניסיון שצברו חברות הקבוצה בעשורים האחרונים במגוון פארקי תעשייה שהוקמו על ידה בישראל.